Sampiyon Yapan Dusunce Haritaları

Yazar: Oguz Saygın

KARMA KITAPLAR

TonyBuzan, yaptıgı kesifle tum dunyada son yuzyılın egitim anlayısını degistiren bir bilim insanıdır. Kesfettigi dusunce haritaları, bilgileri siyah beyaz sayfalardan cıkarmıs; anahtar kelimelerle, renkli bir bicimde, gorsellerle zenginlestirilmis bir forma donusturmustur. Ayrıca dusunce haritaları, ogrenmeyi eglenceli bir hale getirerek uretkenligi artırmıs, boylece yepyeni fikirlerin dogmasını saglamıstır.

Mucahit Akoz, dusunce haritalarıyla ilkokul dorduncu sınıfta tanıstı. Sıradan bir ogrenci iken dusunce haritaları sayesinde Anadolu lisesini kazandı. Bu yontemi kullanarak lisedeki derslerinde basarılı oldu. Bu sistem, O’nun Turkiye Hafıza Sampiyonu olmasını sagladı. Basarılı televizyoncuların programlarına konuk oldu. Kucuklugunden beri hayalini kurdugu Bilgi Universitesi Psikoloji Bolumu’nu kazandı. Son olarak da elinizdeki bu kitabı yazdı.

Bu kitap, konusu itibariyle yerli bir yazar tarafından yazılan alanındaki ilk kitaptır. Bu kitapta bir taraftan dusunce haritaları teknigini ogrenecek, bir taraftan da bu teknigi kullanarak 19 yasında onemli basarılara imza atmıs Mucahit Akoz’un hikayesini okuyacaksınız.

Yayın Tarihi 2014-01-01
ISBN 6054044986
Baskı Sayısı 5. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 144
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi 1. Hm. Kagıt
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.