Saklı Anılar & Ataturk’un Son Resmi Varisi Sevgili Kızı Ulku

Yazar: Ahmet Kemal Dogancay

NOKTA YAYINLARI

Elinizdeki bu kitap bir donemin bilinmeyenlerine ısık tutarak, bazı saklı gercekleri gun ısıgına cıkartmakta ve Ataturk’un kızlarından Kucuk Ulku’nun ve cevresinde olan donemin onemli kisiliklerinin agzından, Mustafa Kemal Ataturk’un hic bilinmeyen ve halkımızdan saklanan yonlerini ilk defa yayınlanacak olan fotograflar esliginde Turk toplumunun bilgisine sunmaktadır.
Ataturk’un iki gun komaya girip cıktıgı doktorlar tarafından kendisinden saklanıyordu. Bunu Ataturk’ten saklamam gerektigi O’nun iyiligi icin bana sıkı sıkı tembih edilmisti.
Ataturk’e hic yalan soylememistim. Ilk kez yalan soyleyecegimin tedirginligiyle yanına gittim. “Gozlerimin icine bak” dedi, zar zor bakıyordum. Bana soyle bir baktı; “Sana bir sey soracaktım ama artık sormayacagım.” dedi. Yine bana yalan soylettirmedi. Aglamaya basladıgımdaysa eliyle saclarımı oksayarak, gozlerimi sildi. Sanki hasta olan bendim. O beni teselli ediyordu. On bes, yirmi dakika yanında kaldık. Aglamam artık gecmisti sonra anneme donerek, “Siz Ataturk Orman Ciftligi’ne gidin, ben de hemen iyilesir iyilesmez oraya gelecegim. Bayramı beraber kutlarız.” dedi. Cumhuriyet Bayramları onun en mutlu oldugu bayramlardı. Bayram geldi gecti ama O gelemedi. Bizi her gun aratıyormus. Annemin bana iyi bakmasını tembih ediyormus. Sonra annemden ogrendim ki o ziyaret ne yazık ki O’nu son gorusumdu. Kucuk Ulku

Editor: Sibel Kurt
Kapak: Deniz Karatag
Yayın Tarihi 2008-11-12
ISBN 9944174930
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 292
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi 3. Hm. Kagıt
Boyut 15 x 23 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.