Resmi Tarih Yalanları

Yazar: Yavuz Bahadıroglu

PROFIL YAYINCILIK

Tarihi ne kadar biliyoruzı Bu soruyu soyle sormak daha dogru olur. Tarihimizi objektif olarak ne kadar biliyoruzı
Ders kitaplarında bizlere ogretilen bazı bilgilerin ilerleyen yıllarda ne kadar sacma ve yuzeysel oldugunu ogrendigimizde hayal kırıklıgımız daha da arttı. Cunku orada ogrendiklerimiz bize yuzde yuz gercek gibi geliyordu. Ve gercekleri carpıtmadan kagıda dokmek neredeyse imkansız hale geldi. Herkes kendi ideolojisine uygun bir resmi ideoloji portresi cizmekte bir sakınca gormuyor.
Ulkemizde son yıllarda tartısılan ve bir turlu neticelendirilmeyen iki konu var: Birisi Kurt sorunu, digeri Ermeni meselesi. Bu iki konuda herkesin kendine gore bir tarihi ve dolayısıyla ideolojisi var. Herkesin biraz kafa karısıklıgı yasadıgı da bir gercek.
Resmi Tarih Yalanları tam da bu kafa karısıklıgını ortadan kaldırmak icin hazırlandı. Resmi tarih nedir, nasıl yazılırı Devletler nicin kendi ideolojilerine uygun bir tarihe gereksinim duyarları Onde gelen tarihci, gazeteci, aydın ve akademisyenin calısmalarının bir araya getirildigi bu calısma resmi tarih, gayri resmi tarih uzerine onemli acılımlar saglıyor.

Editor: Cem Kucuk
Editor: Munir Ustun
Yayın Tarihi 2015-02-16
ISBN 9759962289
Baskı Sayısı 8. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 224
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi 3. Hm. Kagıt
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.