Resimli Evren Atlası (Ciltli)

Yazar: Mark A. Garlick

NTV YAYINLARI

Resimli Evren Atlası, hem evreni hem de evrendeki yerimizi anlamak icin temel bir kılavuzdur. Ozel olarak hazırlanmıs yuzlerce harita, sema ve illustrasyonla evrenin en yeni renkli fotograflarını biraraya getiren bu atlas, evrenimizi ayrıntılı bir bicimde belgeliyor.

Bu muazzam calısma evimizle, yani Dunya’nın ve onun dogal uydusu Ay’ın bir incelemesiyle baslıyor. Daha sonra her bolumde evrenin daha genis bolgeleri gozler onune seriliyor; son olarak da sekizinci bolumde gorulebilir evrenin tamamı ortaya konuyor. Her bir asamadaki sema ve haritalar, evrenin devasa olcegi hakkında bir fikir edinmemizi saglıyor. Gunes Sistemi’ndeki uyduların cogu ve butun gezegenler son derece ayrıntılı haritalarla gosteriliyor. Kitabın sonundaysa kuzey ve guney yarımkureler icin ustalıkla hazırlanmıs mevsimsel yıldız haritaları ve takımyıldızların eksiksiz haritaları bulunuyor.

Bu kitap bir atlastan daha fazlasını sunuyor. Kitapta yıldızların, bulutsuların, gokadaların, karanlık maddenin vs. isleyisleri sade bir metin, semalar ve fotograflarla acıklanıyor. Aynı zamanda evreni teori, gozlem ve kesif yoluyla nasıl anladıgımızın oykusu de yer alıyor.

• Evrenin yeni hazırlanmıs 100’den fazla harita ve grafigi
• Gunes Sistemi’ndeki gezegen ve uyduların en yeni harita bilgileri
• Kuzey ve guney yarımkurelerin goz kamastırıcı ve ayrıntılı yıldız haritaları
• Gece gogunde neye bakılacagına dair ipucları
• Yetkin ve acık metinler
• Evrenin en yeni renkli fotograflarından yuzlercesi
• Uzaya gonderilen sondalar
• Astronomlardan, bilim egitmenlerinden ve sanatcılardan olusan uluslararası bir ekip tarafından tasarlandı, yazıldı ve resimlendi.

Cevirmen: Alim Rustem Aslan
Cevirmen: Ilke Akbulut
Cevirmen: Barıs Toktamıs
Yayın Tarihi 2009-02-06
ISBN 6055813024
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 304
Cilt Tipi Ciltli
Kagıt Cinsi Kuse Kagıt
Boyut 26.5 x 34 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.