Recm Cezası<br />Ayet ve Hadis Tahlilleri

Yazar: Yrd. Doc. Dr Yusuf Ziya Keskin

BEYAN YAYIN NE ALIRSAN KITAPLARI

Islamda recm cezasının varlıgı, Hz. Peygamber’e isnad edilen rivayetlere dayanmaktadır. Bazı alimler ise bu cezanın tilaveti mensuh, hukmu baki olan recm ayetine istinad ettigini soylemistir. Kur’an’da recm cezası olmadıgı halde, Hz. Peygamber bu cezayı neye gore uygulamıstırı Hz. Peygamber’in recm cezasını sabit midirı Bu rivayetlerin sıhhat durumu nedirı
Zina ve Recm cezası konusunda zaman zaman toplumun her kesiminden bu tur sorular sorulmakta, ancak verilen cevaplar cogu zaman tatmin edici olmamaktadır. Zihinlerde olusan suallere doyurucu cevapler vermek ve hadis kaynaklarında gecen rivayetlerin sıhhat durumunu tesbit etmek icin basvurulabilecek hadis alanında yapılmıs mustakil bir calısma da, mevcut degildir. Konu ile ilgili yapılmıs calısmalar daha cok fıkıh agırlıklıdır. Hadis alanında yapılan calısmalarda da konu ozet olarak incelenmis, rivayetlerin sened ve metin tahlilleri yapılmamıstır.
Bu sebeple, ihtiyac olduguna ve bir boslugu dolduracagına inanılan bu calısma, hem kendi alanında hem de yogun tartısma konusu olan bir hukum konusunda bilgi edinmek isteyenlere imkan sunmayı amaclıyor.

Yayın Tarihi 2001-02-07
ISBN 9754732787
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 367
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi 3. Hm. Kagıt
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.