Pus

Yazar: Mehmet Unver

OKUYAN US YAYIN

Mehmet Unver’in ilk romanı Bir Kuzgun Yaz’da tanıstıgımız kahramanların maceraları, Pus ile devam ediyor. Ve Istanbul, Anadolu ile tanısıyor…

Yetmisli yıllar; siyasi calkantılar, patlak veren ogrenci ve isci olaylarının yanı sıra 12 Mart darbesini de beraberinde getirmis, bunun sonucunda ulkede pek cok deger bir anda yok olmaya baslamıstı. Istanbul’un en kucuk semtlerinde bile altmıslı yılların huzurlu ortamı kaybolmaya yuz tutmus, gecmisin guzelim komsuluk iliskilerinin kopmasıyla insanlar en yakınından bile suphelenir olmus, "muhbir vatandaslık" kavramı ile tanısmıstı.

Hayat herkes icin oldugu gibi, ergenlige adım attıkları bu huzursuz gunlerde cinselligi yeni kesfetmeye baslayan kusak icin de giderek zorlasmıstı.

O gunlere damgasını vuran balyoz harekatları ulkeyi buyuk bir karamsarlıga iterek olanca hızıyla surerken, roman kahramanlarımız dogup buyudukleri ısıl ısıl kenti bırakıp, elektrigi ve suyu olmayan bir dag koyune goc etmek zorunda kalırlar. Tum ulke buyuk bir siyasi karmasa yasarken, kahramanlarımız da bir gece yarısı geldikleri kucuk koyde olumleri, cinayeti ve bir dizi esrarengiz olayı yasamak zorunda kalacaklardır. Urkunc mezarlıgı, cinlere ve seytanlara carpılıp akıllarını oynatan insanları, cinselligin neredeyse gecim derdinden bile onde geldigi ortamıyla dıs olaylara kapalı olan bu koy, aslında huznun, bastırılmıs duyguların, umut ve umutsuzlugun ic ice gectigi fantastik ve celiskili bir dunyadır.

Yayın Tarihi 2003-03-19
ISBN 9758420704
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 199
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi 3. Hm. Kagıt
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.