Psikolojik Danısma / Kapsamlı Bir Meslek

Yazar: Samuel T. Gladding

NOBEL YAYIN DAGITIM

Psikolojik danısma, karmasık bir dunyada bir care, degisim, onleme, gelisme, kesif ve guclenmeye adanmıs bir meslektir. Gecmiste psikolojik danısma, insanlara akıllı secimler yapma konusunda rehberlik etmeyi vurgulamıstı. Simdi rehberlik, bu cok boyutlu meslegin bir yonudur. Psikolojik danısma sureci ve baglamı uzerinde odaklanan bu kitap, psikolojik danısmanların neyi nasıl yaptıklarına iliskin detaylı bilgiler icermektedir.
Samuel Gladding’in bu kitabı dort bolumden olusmaktadır.
Birinci Bolum’de, psikolojik danısmanın kısa tarihcesi ve psikolojik danısma egilimleri, psikolojik danısmanın kisisel ve mesleki yonleri, psikolojik danısmanın etik ve yasal bakıs acıları, cok kulturlu toplumda psikolojik danısma, cesitli gruplarla psikolojik danısma konuları yer almaktadır.
Ikinci Bolum, psikolojik danısma iliskisini kurma, psikolojik danısma iliskisi icinde calısma, psikolojik danısma iliskisini sonlandırma ve baslıca psikolojik danısma yaklasımlarını icermektedir.
Ucuncu Bolum’de, grupla psikolojik danısma, konsultasyon, degerlendirme ve arastırma, olcme degerlendirme ve tanı konuları incelenmektedir.
Dorduncu Bolum ise, yasam boyu mesleki psikolojik danısma, evlilik es ve aile danısması, profesyonel okul psikolojik danısması ve ogrenci yasam hizmetleri, istismar psikolojik danısması ve engellilerle psikolojik danısma, ruh saglıgı ve toplum psikolojik danısması konularını kapsamaktadır.
Psikolojik Danısma-Kapsamlı bir Meslek, “Psikolojik Danısma Ilke ve Teknikleri” dersi icin kapsamlı bir ders kitabı niteligindedir. Ayrıca, psikolojik danısmanların ellerinin altında basvurabilecekleri bir kaynak kitaptır.

Cevirmen: Kollektif
Yayın Tarihi 2015-02-01
ISBN 6051335537
Baskı Sayısı 2. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 570
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 19 x 23.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.