Psikolojide Soz ve Anlam Analizi: Niteliksel Durus

Yazar: Sibel Aysen Arkonac

AYRINTI YAYINLARI

Bu kitap Turkiye’de psikolojinin insan anlayısından ve insanlara yaklasımından radikal bir kopusu anlatmaktadır. Bu kopus epistemolojik bir durus uzerinden yol almaktadır. Bu sebeple kitabın alt baslıgı olan niteliksel psikoloji, ana akım psikolojinin anlamla olan mesafeli iliskisini kabul etmemektedir.

Turkiyeli okuyucu Turkcede ilk defa bu kitapta insanlara ve eylemlerine, insa ettikleri anlam duzeyinde yaklasmanın dili ile tanısacak, bu sırada bu dilin ve kurdugu dunyanın ana akım psikolojinin kurdugu dunya ve kurdugu dilden farkını gorecektir. Daha sonra Turkiye’de ilk defa okuyucu ornek calısmaları yine bu cografyadan verilen soylem analizleri, anlatı analizi, konusma analizi gibi baslıklar altında cesitli niteliksel yaklasım ve analizlerle tanısacaktır.

Bu radikal yol alıs sadece psikoloji ogrencilerine hitapla yazılmadı. Psikoloji ogrencilerinin yanı sıra hem alanımızda bu yolu merak edenler hem de diger sosyal bilimlerde bu tartısmalı durusu ve de rotayı kendi bildikleri ile dengelemek isteyen herkes icin yazıldı.

Yayın Tarihi 2014-05-03
ISBN 9755398259
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 240
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.