Psikodrama Rehberi & The Handbook of Psychodrama

Yazar: Kollektif

NOBEL YAYIN DAGITIM

Bu kitap; kendi duygularımızı yasayabilme, yakınlasabilme ve deneyimlerimizi yasamlarımıza tasıyabilmemize yardım eden psikodrama hakkında yazılmıs bir basucu kitabıdır.

Kitapla yolculugunuza psikodramanın unsurları ve bir psikodrama oturumunun asamalarını anlatan giris bolumu ile baslarken, kendinizi Moreno’nun bu tedavi modelini ortaya koymasına yol acan etmenleri anlamaya ve “Bir hic miyim, yoksa Tanrı mıı” gibi kıskırtıcı sorusunun somut olmayan anlamını kavramaya calısırken bulacaksınız. Gecmisin degerlerini tanımak ve anlamak adına yeniden karsılasmaların yaratıcılık ve spontanlıkla baglantısına, ortak bilinc-bilincdısı ile yasadıgımız dunyayı birlikte olusturma sevdasına dalacaksınız. Psikodrama oturumunun ilk asaması olan ısınmanın aslında hayatımızın her asamasında oldugu gibi, drama sahnesinde de yuklendigimiz, tuttugumuz ya da fırlatıverdigimiz seyleri aydınlatan, gorunmezi gorunur kılan bir unsur oldugunu yakalayacaksınız. Sahneye cıkan basoyuncunun esleme, rol degistirme, ayna, ic konusma gibi psikodrama teknikleriyle kendi dramasını canlandırırken, bir cocugun buyumesi gibi giderek olgunlastıgına tanık olacaksınız. Tıpkı Zerka Moreno’nun yazdıgı gibi okurken bu “esin kaynagı”na ısınacak, yeni seyler ogrenecek ve bircok soru sormaya ve yeniden yeniden kendinizin farklı yonlerini sorgulamaya baslayacaksınız.

Bu kitap, konuyu bilmeyene bir baslangıc sagladıgı gibi, konuya yakın olanlar icin de bir esin kaynagı olmaktadır ve psikodrama dunyası icin bir rehberdir.

Yayın Tarihi 2013-05-31
ISBN 978605133
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 304
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 15.5 x 23 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.