Politika Galerisi

Yazar: Cihad Baban

TIMAS YAYINLARI NE ALIRSAN

Gazeteciligin duayenlerinden Cihad Baban’ın aktif siyasette bulundugu yıllardan tanıdıgı Ismet Inonu, Celal Bayar, Fevzi Cakmak, Adnan Menderes, Fatin Rustu Zorlu, Fuat Koprulu ve Osman Bolukbası’nı anlattıgı Politika Galerisi’nin sayfalarını cevirerek 1945 sonrası demokrasi tarihimize tanıklık edebilirsiniz.

Bu kitapla siyasilerin karakter tahlilleri, aile yasantıları, egitimleri, siyasi kararlarını hangi kriterlerle aldıkları, insani zaafları ve gundelik yasamdaki halleri tum cıplaklıgıyla gozler onune serilirken; cok partili hayata gecis sureci, secim propagandaları, kabine hikayeleri ile Demokrat Parti ve icraatları, askeri darbeler ve Yassıada mahkumları hakkında pek cok nokta da aydınlanacak. Ve belki de, “Aslında Inonu prensiplerinin, Menderes heveslerinin adamı idi…” cumlesindeki yalınlıkla Demokrat Parti ile CHP genelinde, Menderes ile Inonu arasındaki cekismenin arka planını kesfetme imkanı bulunacak.

Cihad Baban’ın guzel Turkcesi ve nefis uslubuyla bir cırpıda okuyacagınız Politika Galerisi, siyasete ve yakın donem Turkiye Cumhuriyeti tarihine bakısınızı degistirecek…

Yayın Tarihi 2009-04-21
ISBN 9752639669
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 512
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.