Plevne Mudafaası

Yazar: Frederick William Von Herbert

GUNDOGAN YAYINLARI

"Bize yardıma gelin. Tunayı, nereden isterseniz oradan, nasıl isterseniz oyle, hangi sartlarda isterseniz o sekilde gecin de gelin, fakat kosarak gelin. Turkler bizi imha ediyorlar. Hristiyanlık davası kayboluyor. "
Rusya Baskumandanı Grand Duke Nikola.

Turk insanının yogurup sekillendirdigi tarih, dunya tarihinin hemen hemen altyapısını teskil etmistir. Taa Cin Seddi’nden Tuna’nın dogdugu topraklara, Ural Daglarından Ganj nehrine, Nil’i asıp gunesin battıgı Magrip’e kadar uzanarak tarihi kendi orsunde dovup degistirerek onu sekillendirmede birinci derecede rol oynamıs baska bir millet daha yoktur. Turk insanının yaptıgı tarihi dunya tarihinin icinden cekip aldıgımızda tarih ya anlamsızlasır ya da geride ruhsuz kupkuru bir kadavra kalır ki agıza ancak saman tadı verir; ve insanlık tarihinin harcı oldugu icin de tarihi olayların acıklanması onsuz zorlasır.

“…Bu kitap, yaratıcı bir zekaya, savasın canlı ve gercekci goruntusunu sunmak icin ustalıklı bir tarzda planlanmıstı. Bir macera romanı olarak insanı saran ve bir tarih olarak ilgi ceken ve gercekleri oldukları gibi yazan bir kitap. Ama ister nizami asker olsun, ister bolgesel bir askeri kuvvete mensup bulunsun, savasta insanları yonetmeye talip, meslegi askerlik olan herhangi bir kisi icin Plevne savunması en degerli ve ders verici bir izahattır.

Cevirmen: Ali Kurdoglu
Yayın Tarihi 2013-04-23
ISBN 9755202297
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 368
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.