Piknikte Domivole & Erdinc Sivritepe’ye Armagan

Yazar: Barıs Karacasu

ILETISIM YAYINLARI-KELEPIR

"Manyaklar, kafayı takmıslar hatta sıyırmıslar…" diye tanımlıyor elinizdeki derlemenin editorleri, kitaba katkıda bulunan yazarları. (Daha dogrusu, gazaplarından korkmasalar oyle tanımlayacaklarını soyluyorlar.) Futbolla dusup kalkan ama bunu ortalama futbolseverden hayli farklı bicimde yapan, takıntılı insanlar. Kimisi ucradaki bir takıma veya uzak diyarlarda oynanan topa dikmis gozunu, kimisi istatistige, kimisi "futbol folkloru" dedigimiz seye veya olmadık bir teferruata…
Futbol sevgisine verilen emekle dolu bu kitabın Erdinc Sivritepe’ye bir armagan olması, bosuna degil. Bilenler bilir; takıntılı bir futbol tutkusuna omurluk emek gommus birisi Erdinc Sivritepe.
Futbol muhabbetiyle dolu bir derleme.
Bir Yasam Boyu Izmirspor (Erdinc Sivritepe), Antepspor’um Benim, Mazide Kalmıs Sevgilim… (Bagıs Erten), Kayseri Futbol Tarihine Bir Bakıs (Ayhan Baynal), Piknikte Domivole (Bozkurt K. Yılmaz), Futbolun Degisimi (Bulent Gursoy), Futbolcu Resimleri (Cem Pekin), Tavsancılspor (Efkan Bucak), Almanya… (benim icin) Pek Tatlı Vatan (Eray Ozer), Sadri Alısık ve Ronaldinho (Hakan Dilek), RSSSF Mac Sonucları Belgeligi (Karel Stokkermans), Saymaca/Duzmece: Taraftar Takıntısının Bir Ucu (Mehmet Ali Cetinkaya), Nasıl Takım Tutmaya Baslanırı (Muhammed Sahin), Kuluplerin Gercek Sahipleri Taraftarlar(mı)dırı (Murat Odabası), Asya’dan Futbol Manzaraları… (Mustafa Taha), Goztepe ve Onun Hazin Hikayesi (Oguz Resat Sipahi), Yugoslavya’da Futbol: Yeniden, Birlikte… Mumkun muı (Ozgur Dirim Ozkan), Taraftarlıgın Tamiri: Takım Degistirmek (Remzi Salihoglu), Futbol Sevdasının Yanları: I – Fantezi Futbol (Serbulent Sengun), Sana Bir de Stadlarından Bakalım Aziz Istanbul (Tuncay Yavuz), Bir Insan Neden Tirespor’u Tutarı (Yusuf Al), Oyun Bitti (Zeki Kumova)

Yayın Tarihi 2007-08-08
ISBN 9750505188
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 192
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.