PIC C Ile Sıcaklık Projeleri

Yazar: Doc. Dr. Dogan Ibrahim

BILESIM YAYINLARI TEKNIK KITAPLAR

Yakın Dogu Universitesi Bilgisayar Bolum Baskanı Doc. Dr. Dogan Ibrahim’I, daha onceki mikrokontrolorler uzerine yazdıgı Turkce ve Ingilizce cesitli kitaplarından da tanıyoruz. PIC C ile PIC Programlama ve Ses, Isık Projeleri yine yayınevimiz tarafından sizlere sunulmustu.

Bu kitapta PIC mikrokontrolorlerin, sıcaklık projelerinde kullanılmak uzere, C dilini kullanarak programlanmaları acıklanmaktadır. C dili ile mikrokontrolor programlamak ve gelistirmek son derece kolaydır. Kitapta Hi-Tech firmasının uretmis oldugu PIC C Lite isimli C derleyicisi ornek alınmıstır, www.htsoft.com sitesinden ucretsiz olarak indirebilirsiniz. Her projenin donanımı, akıs seması, tam yazılımı ve parca listesi verilmistir. Boylece, verilen projelerin baska bir dile donusturulmesi oldukca kolaydır.

Kitap bir kurs kitabı ve aynı zamanda bir kaynak kitap olarak hazırlanmıstır. bilgisayar ve elektronik muhendisleri, muhendislik ogrencileri, teknik lise ogrencileri, ve elektronigi hobi olarak secmis olanlar kitabı yararlı bulacaklardır. Kitap sıcaklık projeleri uzerinde durmakta olup cok basit ve LED ile calısan projelerden, LCD ile calısan ve sayısal sıcaklık sensoru kullanan projelere kadar cok cesitli projeler tam yazılım listesi ve donanımı ile birlikte acıklanmaktadır.

Ilk bolum sıcaklık prensiblerini, cesitli sıcaklık sensorlerini konu edinmektedir. Sırasıyla, PIC’lerin mimari yapısı, PIC C derleyicisi, kullanımı ve komutlarının acıklanması ile tamamı denenmis ve calısan sıcaklık uzerine cesitli termometre, sıcaklık alarmı, sıcaklık kontrolu vb gibi uygulamalar anlatılmıstır. Uygulamaların donanımları, akıs seması ve gerekli malzeme listeleri verilmistir. Kitapla birlikte verilmekte olan elektronik devre kartı ile cesitli sıcaklık projelerinizde cok amaclı olarak kullanmanız dusunulmustur. Son olarak, ekler bolumunde PICC Lite derleyicisinin fonksiyonları, PIC16F84 mikrokontrolorun yazmacları, PIC asembler komut seti, ve dizin verilmistir.

——————————————————————————–

Yayın Tarihi 2003-01-01
ISBN 9756410035
Baskı Sayısı 2. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 239
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 16 x 24 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.