Ortak Pazar’dan AB’ye / Hayatım Avrupa / 1. Kitap

Yazar: Prof. Dr. Erol Manisalı

TRUVA YAYINLARI

Turkiye’nin en saygın ve en tanınmıs Avrupa Birligi uzmanlarından biri olan Erol Manisalı’nın kaleminden essiz bir kitap Truva Yayınları’ndan piyasaya cıktı. "Hayatım Avrupa" bildiginiz Avrupa Birligi calısmalarından degil. Bir insanın, bir ulkenin ve uluslararası bir birligin kesisen yollarının uzun ve cetrefilli hikayesinin baslangıcı..
Bu kitapta, Turkiye-AB iliskilerinin tarihini uzmanının gozunden, renkli simalar ve carpıcı donum noktaları esliginde, adeta bir belgesel izler gibi izleyecek, belgeleri ve resimleriyle bir ulkenin tarihine tanık olacaksınız .
"Hayatım Avrupa", Prof. Dr. Erol Manisalı’nın konuyla ilgili yazılarının, kitaplarının, derslerinin, konferanslarının ve tabii ki renkli anılarının bir derlemesini sunarak, yazarın burokrasi ve sivil toplum kuruluslarına yonelik faaliyetleri ve AB konusunda ulkemizin kaderini cizen unlu sahsiyetlerle iliskilerini, bir nevi yol arkadaslıgını anlatıyor. Manisalı’nın AB meselesinin ilk gunlerinden bu yana yazdıgı gazete ve dergi makalelerinin de orijinal goruntuleriyle yer aldıgı kitapta, otuz yıl once yazılan bu yazılarda savunulan goruslerin bugun nasıl harfi harfine dogru cıktıgını ve yazıların AB iliskilerinin gunumuzdeki durumunu nasıl onceden tespit ettigini sasırarak okuyacaksınız.
Bir akademisyen ve bir dusunur olarak yıllardır Turkiye-Avrupa Birligi iliskilerinin icinde yasayan yazarın, cıktıgı bu tarihi yolculukta karsılastıgı kisi ve olaylara tanık olacak, calısmanın akıcı uslubu ve gorsel zenginligiyle Avrupa Birligi meselesinin ayrıntılarını ve inceliklerini, uzmanının kaleminden daha once hic gormediginiz sekilde goreceksiniz.

Yayın Tarihi 2006-04-25
ISBN 9944975168
Baskı Sayısı 4. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 272
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.