Orgut Pazarı & Sol-Sag Orgutler, Kurtculuk ve Tarikatlar

Yazar: Saygı Ozturk

BILGI YAYINEVI

Yer: Bakanlar Kurulu
Asker kursude brifing veriyor…

“Sol bir sel gibi akıp gider. Sag ovayı bir defa bastı mı bataklık haline getirir.”

“Bugun asırı sol akımlar, memleketi gorulur bir sekilde tahrip etmektedir. Ancak, genis halk kitlelerine dayandıgından guc de olsa zaman da yese, bir mucadele olanagımız artık vucut bulmustur.

Fakat asırı sag akımlar, daha koklu, daha temkinli ve daha sabırlı bir olusuma girmistir. Bugun icin, 12 Marta rastlayan eylemlerini durdurmus ve kesif bir sekilde taraf kazanma ve orgutlenmeyi peklestirmektir. Bir gun zaman ve zemin bulunca genis halk kitlelerine dayanabilecegi icin devletimizin ve Cumhuriyetimizin basına cok buyuk bir tehlike olarak dikilecektir.

Sol ve sag akımlar icin bir benzetme yapacak olursak; sol bir sel gibi akıp gitmektedir, tahribatı vardır, tedbirler alınabilir. Fakat sag bir feyezandır, ovayı bir defa bastı mı bataklık haline getirir.

Su hususu belirtelim ki; sag akımlarla mucadele, sol ile mucadeleye nazaran farklı olmalıdır. Bu mucadele, Ataurk ilkelerine ve Cumhuriyetimizin esaslarına tamamen uygun ve baglı bir milli egitim ve kandırılan halka hakiki yolu gostermekle olur.”

Emin Colasan’ın onsozuyle ve Genelkurmay’ın “Cok Gizli” belgeleriyle bir donemin Turkiyesi…

Yayın Tarihi 2013-04-13
ISBN 9752204706
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 336
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi 3. Hm. Kagıt
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.