Operasyon Ergenekon & Gizli Belgelerde Karanlık Iliskiler

Yazar: Samil Tayyar

TIMAS YAYINLARI

Bazı komutanların ve devlet icinde gorevli kisilerin birbirleriyle yaptıkları gorusmelerde ve yazısmalarda Turkiye’yi sarsacak hangi bilgilere ulasıldıı

Cumhuriyet Gazetesi’ne atılan bombalar hakkında Makine Kimya Enstitusu’nun hazırladıgı raporda neler yazılıı

Daglıca Baskını’nda Turk Milleti’nin kafasını karıstıran soru isaretlerini gun gun takip eden ve askerlerden komutanlara kadar catısmaya katılan kisilerle gorusen Gazeteci Samil Tayyar, bu yazısmaları ve catısmanın oldugu bolgeye ait ozel belgeleri ilk kez acıklıyor.

Ilk kez yayınlanan belgelerle, OPERASYON-ERGENEKON cok konusulacak!
Istihbarat birimleri arasındaki bu catısma ve guc mucadelesi Cevik Bir zamanında en yuksek seviyeye cıkmıstı. Bir’in, Emniyet’in elindeki agır silahları istemesi, Emniyet Istihbaratı’nın ve Emniyet’in guclenmesinden duydugu endiseyi ortaya koyuyordu. Mehmet Agar bu istege cok sert bir cevap verdi. Bugun bu guc dengesi tamamen degisiyor.”

“Kuvvet komutanları Ak Parti’ye darbe yapmayı kararlastırmıslardı. O gece Ilker Basbug’u arayan Aytac Yalman’ın kafasına takılan tek bir soru kalmıstı: Hilmi Ozkok’un hazırlattıgı gizli ve ozel rapor!”

“O gun, Kara Kuvvetleri Komutanı Aytac Yalman’ın kapısını calan kisi MIT Mustesarı Senkal Atasagun’du. Atasagun, Yalman’ı iki konuda uyardı ve son sozunu soyledi. Aytac Yalman, bu gorusmeden sonra oyunun dısına cıktı ve kuvvet komutanlarının planı alt ust oldu!”

“Ergenekon’un 1 Numara’sı, Istanbul Orduevi’nde otururken onundeki gazeteden Genelkurmay Baskanı Yasar Buyukanıt’ın isminin ustunu cizdi ve yanına bir not yazdı: ‘Olmadı Yasar, olmadı’. Sonrası malum, istihbarat servisleri Ergenekon Operasyonu icin dugmeye bastılar.”

“Selcuk Universitesi’nden bir grup ogretim gorevlisi ve ogrenci, Yıldız Teknik Universitesi’nin Davutpasa Kampusu’nde silah kullanma, bomba yapımı, sabotaj gibi egitimlere tabi tutuluyor. Bu kampus eski Davutpasa Kıslası’dır. Ergenekon, burayı egitim alanı olarak kullanıyor.”

Daglıca Baskını’nın perde arkasını arastıran ve kamuoyuna en dogru bilgileri veren Gazeteci Samil Tayyar, Turkiye’yi sarsacak gizli belgeleri ilk kez bu kitapta yayınlıyor. Daglıca Baskını’nda gorevli ast subayın cebinden cıkan el cizimi mevzi planları, Cumhuriyet Gazetesi’ne atılan bombalar hakkında Makine Kimya Enstitusu tarafından hazırlanan tetkik raporları, Ergenekon uyelerinin kendi aralarında yaptıkları telefon gorusmeleri, Basbakan R. T. Erdogan’a emekli bir albay tarafından gonderilen gizli mektup ve kuvvet komutanlarının hazırladıgı darbe planları…

OPERASYON: ERGENEKON, gizli kalmıs bircok soruya cevap veriyor…

Kapak: Ravza Kızıltug
Yayın Tarihi 2012-03-08
ISBN 9752637139
Baskı Sayısı 20. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 304
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.