Olumsuz & Tarihe Yon Veren Dirilisin Hikayesi

Yazar: D. V. Mikusch

IKARUS YAYINLARI

Olumsuz, Avrupalılara gore basarılamaz olanı basaran, kazanılamaz denen savasları kazanan, yapılamaz denen degisimleri gerceklestiren Ataturk’un mucadelelerle gecen yasamının, bir ulkenin kullerinden dogusunun, dirilisin hikayesidir.
Olumsuz, Osmanlı Imparatorlugu’nun ve iliskide oldugu ulkelerin sosyal, siyasal ve ekonomik acıdan incelendigi, karsılastırmalı bir tarih tablosudur. Olumsuz, kisisel ve ulusal Kurtulus Savası’nın neler pahasına verildigini gercekci ifadelerle betimleyen, dokulen kanların degerini hamasi laflara bogmadan ozetleyen, yanlı yansız herkesin ibretle, heyecanla okuyacagı, yer yer roman kadar surukleyici bir dille kaleme alınmıs eserdir. 7 dile cevrilmis, batılı aydın ve siyasilerin takdirini kazanmıs olan bu kitap, ‘olumsuz’ sıfatıyla ozdeslesen Mustafa Kemal Ataturk’un kisiligini ve eylemlerini acık yureklilikle gozler onune sermektedir.

“Coktan tarihin malı olmus kisiler, gecmisin karanlıklarından cıkıp satırların arasında dolasıyor. Her milletten politikacılar, askerler, hukumdarlar, seruven adamlarıdır bunlar. Kimine iyi diyoruz, kimine kotu; kiminin davranısını olumlu buluyoruz, kimininkini olumsuz; kiminden hoslanıyoruz, kimine ofkeleniyoruz; tıpkı bir romanda oldugu gibi. Bu kitapta tarih romanlasıyor.”

Esat Nermi Erendor

Cevirmen: Esat Nermi Erendor
Yayın Tarihi 2008-12-04
ISBN 6055834326
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 360
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.