Olumsuz Hemingway

Yazar: Clancy Sigal

ITHAKI YAYINLARI

Ernest Hemingway, bircoklarına gore hayatını dolu dolu yasadı, ama o hayat nelerle doluyduı Usta yazarın eserlerinin arkasında bu “dolu” hayat mı yatıyordu yoksa onemli olan, hayatındaki bosluklar mıydıı
Olumsuz Hemingway, kendi dertleriyle dunyanın dertleri arasında kalmıs bir yazarın, bir macera romanını aratmayacak yasam oykusune sahne oluyor. Hayatı boyunca olumle ic ice olan Hemingway’in, gazetecilik ile roman ve oyku yazarlıgı arasında gidip gelen edebi gecmisi, bizi gundelik gerceklik ve kurgusal gerceklik arasındaki iliskinin tuhaflıgını yeniden dusunmeye davet ediyor.

Sadece Hemingway’in hayatından kesitler sunmayan, yirminci yuzyılın toplumsal ve siyasi portresini de resmeden bu kitap, gunumuzde Hemingway’i okumanın nasıl bir anlamı olabilecegini sorgularken, “olumsuz yazar” mitini de kurcalıyor.

Hemingway, kucuklugunden beri ava cıkan, cephelere gidip carpısmalara tanıklık eden, sayısız hastalık ve kaza atlatan, yaralanmayı adeta sanata donusturen biriydi. Olum ve kalım, yasamak ve yazmak arasındaki mesafeydi onun meselesi. Anlasılan o ki Hemingway’i sadece kendisi oldurebilirdi…

PEN Yasamboyu Basarı Odulu” sahibi Clancy Sigal’ın kaleme aldıgı bu eser, Bram Stoker’ın Kayıp Gunlugu’yle basladıgımız ve Jack Kerouac ile Allen Ginsberg’un Mektuplar’ıyla devam ettigimiz Kalem & Yasam dizimizin ucuncu kitabı.

Cevirmen: Murat Karlıdag
Yayın Tarihi 2015-06-12
ISBN 6053754633
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 224
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.