Okullarda Grupla Psikolojik Danısma ve Rehberi

Yazar: Kollektif

MENTIS

Cevirisini okumakta oldugunuz bu kitap, okullarda yapılan sınıf ve psikolojik danısma gruplarında ogretmenin/psikolojik danısmanın (grup liderinin) grubu olusturma, etkinlikleri baslatma,sureci isletme ve sonlandırma esnalarında izlemesi gereken yol ve yontemler ile uygun tutum ve davranısların yanında dogması olası sorunların cozumunde faydalı olacak cok sayıda ornekleri de icermektedir. Kısacası, grup sorunlarına karsılık vermede bazı onemli lider tutum ve davranıslarının altı cizilmektedir.

Yine yazarlar, yapılan onerilerin secimini ise, siz uygulayıcılara bırakmakta olup; bazı onerilerin, sizin kisilik, kimlik, sosyal, kavramsal gelisim ve degisimi motive etme yontemlerinizle celisebilecegini de belirtmektedir. Onemli olanın “ogrencilerle okulda yapılan grup calısmaları esnasında etik ve uygun davranısların gelistirilmesine yonelik” olan ilkelerin izlenmesidir.

Yazarların buradaki amacı, ogrencilerle yapılan grup calısmalarında yasanması olası sorunlara yonelik stratejilerle ilgili genis bir secenekler manzumesi sunmaktır. Kitap bu yonleri ile ele alındıgında cocuk ve genclerle grup calısması yapacak olan psikolojik danısman, psikolog, psikiyatrist, sınıf ogretmeni, sosyal hizmet uzmanı gibi bir cok meslek mensupları icin temel bir kaynak oldugunu rahatlıkla soyleyebiliriz.

Yayın Tarihi 2010-01-01
ISBN 9944189057
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 248
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 16 x 24 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.