Ogretmenim Mektubun Var

Yazar: Levent Eraslan

MAYA AKADEMI

Bu eserin ortaya cıkarılmasındaki temel amac; insan yasamında gecmis yasantıların onemini vurgulamaktır. Fruedyen bir bakıs acısı gibi gorunse de insan gecmisten izlerini bir turlu unutamıyor. Ozellikle ogretmenleri gibi cok deger verdigi kisilerden ge-len olumlu ya da olumsuz etkiler ya-santılarımızı etkilemektedir.
Ogretmenlik meslegi diger meslek-lerden ayrılan ve tum toplumca kut-sallık ozelligi verilen bir meslek dalı-dır. Bireylerin yasantıları boyunca et-kilerini hissettikleri kisiler olarak og-retmenlik, diger mesleklerden ayrılır ve hem bireyin anlamlar dunyasında hem de gecmis yasantılarında farklı bir konuma yerlesir. Bu ozellikleri ile meslek, uzerinde cok durulan ve su-rekli goz onunde olmaktadır. Ogret-menler ozel kisiler midir ya da herkes ogretmen olabilir mi gibi sorular hem mesleki cevrelerde hem de akademik tartısmaların konusu olmaktadır.
Bu calısma ogretmenlere bir mesaj niteligi tasımaktadır. Yıllar sonra og-retmen olacak ogrencilerinden onlara bir mektup yazdık, yazdık ki, o do-nemlerde belki ogretmen icin cok uzerinde durulası olmayan bir soz, davranıs ya da yaklasım yıllar sonra da hatırlanıyor ve hatırlanacak.

Yayın Tarihi 2011-05-02
ISBN 6055985929
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 244
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 14 x 20 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.