Oburgunku Sibernetik

Yazar: Dr. Toygar Akman

KAKNUS YAYINLARI

Insanoglu, yirminci yuzyıl sonlarına dogru, elektronik sistem ve sibernetik teknoloji konusunda cok onemli bir noktaya geldi. Bilgisayar dedigimiz computerler, tum bilim alanlarında, akıl alamayacak gelismeler gosterdiler. Siber-uzay teknolojisi icinde internet agını her gun daha da genisleterek, beklenilmeyen hizmetlerde bulundular. Uzaya acılma ve diger gezegenlere ulasabilmenin ise ancak bu teknolojik gelismenin bir urunu olan "insan-makine ortak yasamı" ile yani "sibernetik organizmalar"la basarılabilecegi iyice belirlendi.

Sibernetik organizma, kısaca "siborg"un yapılabilmesi icin yuzlerce elektronik muhendisi, norolog, matematikci ve tum sibernetikciler yogun bir bicimde ortaklasa calısmaya giristiler. Avrupa’nın cesitli ulkelerinde, Japonya’da ve ozellikle Amerika’da, siborg’un yapımı konusunda ilginc ornekler ortayak konuldu.

Bilim evreni bu yolda calısmalarını surdurmekte iken, bir yandan guclulerin gucsuzleri ezme savası ve somurusu, diger yandan da dogal yapının her gecen gun daha da yasanılmaz hale getirecek kadar kirletilmesi, aynı hızla suregeldi.

Yayın Tarihi 2003-11-19
ISBN 9756698829
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 391
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.