Nur Kandili Veli Gonenli Mehmed Efendi

Yazar: M. Fatih Cıtlak

SUFI KITAP YAYINLARI

Gonenli Mehmed Efendi Hazretleri (1903-1991), yirminci yuzyıl Turkiye’sine manevi muhrunu ve Kur’an-ı Kerim nisanını koymus bir hocaefendidir.

Imamlık yaptıgı Hacı Kaftani, Dulgerzade, Hacı Hasan ve Sultanahmet camilerinden baska Fatih, Suleymaniye, Sumbul Efendi, Eyup Sultan, Yavuz Selim basta olmak uzere Istanbul’un butun camilerinin fahri imamı, hatibi, vaizi ve hocasıdır. Omru boyunca camiden mescide, vaazdan sohbete kosmus, hafız ve Kur’an-ı Kerim talebesi yetistirmis, her zaman ogrenci ve fukaraya yardım eli uzatmıs, tek kisilik bir irfan ordusudur.

Bu cografyada din ve insanlık icin hizmet eden bircok insan kendisiyle maddi ve manevi irtibat kurmus ve hemen hemen hepsinin Hocaefendi’yle feyiz alısverisi olmustur. Reisulkurra Gonenli Mehmed Efendi; Ustad Bediuzzaman, Seyh Muzaffer Ozak ve Seyh Safer Dal gibi buyuklerin “Allah’ın veli kulu”, “Asrın velisi” diye takdir ettikleri ulu bir zattır.

On binlerce insanın kendisinden feyiz aldıgı asikar olmasına ragmen Gonenli Mehmed Efendi hakkında yazılı kaynak cok azdır. Nur Kandili’nde uzun yıllar Hocaefendi’nin yanında bulunmus M. Fatih Cıtlak’ın kaleminden kendini, Kur’an’a ve hayır hizmetlerine adamıs bir velinin hayatını okuyacaksınız.

Yayın Tarihi 2014-05-07
ISBN 6055215231
Baskı Sayısı 2. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 240
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.