Necip Fazıl Kısakurek

Yazar: Mustafa Miyasoglu

AKCAG YAYINLARI

Necip Fazıl Kısakurek (1904-1983), siiri ve dusuncesi kadar, dunya gorusune baglı mucadelesi ile dikkatleri uzerine cekmis ender sahsiyetlerden biridir.

Cagdas edebiyatımızın yuz akı olan eserleri ile dunyaya bakıs tarzı, olumunden sonra ilgi cekici incelemelere konu olmaktadır. Orijinal eserleri ile nev-i sahsına munhasır kisiligi de buna imkan vermektedir. Bu kitap, boylesi bir calısmanın ilk orneklerindendir.

"Gaiblerden bir ses"in cazibesine kapılarak bir omur sanat ve iman mucadelesi veren Necip Fazıl Kısakurek uzerine bir deneme…

Beklenen sanatkardan Sultanu’s-Suera’ya, buyuk sairden buyuk mutefekkir ve ustun sanatkara yuruyusun hikayesi…

Kahraman ahlakını yepyeni bir neslin ozlemi haline getiren, iman ve aksiyonu ile buyuk yankılar uyandıran Necip Fazıl’ı ve olumuyle milli bir sembol olusunu anlatma cabası…

Bu kitap, destanlık bir mucadelenin gerisindeki sahsiyete ve eserine yaklasma denemesi olarak ilktir ve yıllarca suren bir hazırlıgın urunudur. Onun olusturdugu cevrede eser verenlerden olan Mustafa Miyasoglu, ustadı anlatan bu kitabında, bir sanat ve kultur hareketini de adlandırmaya calısıyor. Bu yonuyle oteki derleme ve incemelerden ayrı bir tutum ortaya koyuyor.

Yayın Tarihi 2009-04-01
ISBN 9753382670
Baskı Sayısı 5. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 304
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 14 x 20 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.