Necip Fazıl Adnan Menderes Iliskisi & Mektuplarla ve Belgelerle

Yazar: Alaattin Karaca

LOTUS YAYINEVI

Bu yapıtta ilk kez yayımladıgımız belge ve mektuplarda, sairin Buyuk Dogu’yu cıkarmak icin verdigi mucadeleyi, karsılastıgı engelleri, dergi/gazete hakkında tutulan raporları, yasaklama, kapatma kararlarını, hapis gunlerini, aldıgı yardımları, yerinde duramayan hiperaktif kisiligini, dunyaya ustten bakan ‘ben’ini bulmak mumkun… Evet, butun bunları gormek mumkun mektuplarda.

Boylece sair Necip Fazıl’ın, bir baska yonunu; dava adamı kimligini daha yakından tanıyor, siyasal mucadelesine tanık oluyoruz. Onun CHP’ye bakısını; CHP’nin ona bakısını, davasını, Adnan Menderes’e ve Demokrat Parti’ye iliskin degerlendirmelerini, donemin kimi burokratlarına iliskin dusuncelerini…

Mektuplar bir baska acıdan da donemin Basbakanı Adnan Menderes’in Necip Fazıl’la ve basınla olan iliskilerine ısık tutuyor. Yakın tarihin, ama cogu henuz karanlıkta kalmıs, ortulu bir tarihin perdelerini aralıyoruz.

Zayıf bir ısık suzulebiliyor ancak tarihin bu karanlık odasına… Suzuluyor ve yalnızca birkac tozlu sayfanın ustune dusuyor. Gorunen ve okunabilen birkac sayfa.

Yayın Tarihi 2009-02-09
ISBN 9756665572
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 232
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 14 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.