Nagmelerin Oykuleri

Yazar: Metin Atamer

YENI INSAN YAYINEVI

Metin Atamer dorduncu kitabında Turk Sanat Musikisi dunyasına ve onun cok az bilinen sarkı ve guftelerinin hikayelerine goturuyor okuyucusunu.

Erol Sayan: “Gule Sorma O Bilmez Askı Sevdayı Nes-eyi
Laleye Sor, Cigdeme Sor, Mor Menekseye Sor. “ diye iclenisi.

Sozu-sohbeti hos, yakısıklılıgıyla saraydaki cariyeler tarafından paylasılamayan Sadullah Aga’nın ask maceraları ve III. Selim’e kendisini affetmesi icin yazdıgı siirin akibeti.

Ismail Dede Efendi’nin torunu Hatice Hanım’a gonlunu kaptıran ve askını, sevdasını tamburuna anlatan Tamburi Sirin Arif Aga’nın tamburunun dile gelisi.

Radyonun cok sevilen guzel sesli sanatcısı Muzeher Hanım’a olan dillere destan askını "Unutturamaz seni hic bir sey, unutulsam da ben" diye dizelere dokerek Turk sanat musikisi tarihimize degerli bir eser kazandırmıs Ekrem Bey’in sevdası.

Sekiz zamanlı uc vuruslu musemmen usulu ve “kurdilihicazkar‘’ makamını bulan Hacı Arif Bey’i.

Zeki Muren ve saz arkadası Klarnet ustası Sukru Tunar’ın aynı kaderi paylasarak sanat hayatlarının sahnede sonlanmasının hazin hikayesi.

Nikogos agası, betsekar Giriftsen Asım Bey’i, Lavtacı Hristo Aga’sı, Santuri Ethem Efendi ve Sanat Musikisinin nice parlak dehası.

Metin Atamer’in o alısıldık dili ile gonlunuz bir kez daha musiki ile dolacak ve hikayeleri okurken tavsiye ettigi sarkıları dinleyerek adeta mest olacaksınız.

Yayın Tarihi 2013-04-20
ISBN 6055895358
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 144
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.