Muzik Sorunlarımız Uzerine Arastırmalar

Yazar: Ayhan Zeren

PAN YAYINCILIK

"Yurdumuzda muzik konulu bilimsel arastırmalar cok azdır. Gerci son yıllarda, akademik ilerleme surecinde zorunlu olarak gerceklestirilen lisanustu tezler dolayısıyla, arastırma sayısında bir artıs varmıs gibi gorunmektedir. Ama bu arastırmaların pek cogu, cesitli nedenlerle yayınlanamıyor. Zaman zaman cesitli kaynaklarda yayınlanmıs olanlarından da, bu kaynaklar yaygın olarak bilinmedigi ve her zaman da kolayca elde edilemedigi icin, cogu kez, konuya ilgi duyan kimselerin bile haberi olmayabiliyor.

Yapılan arastırmaların mumkun olan en kısa surede ilgilenenlere duyurulması ve boylece onların elestirisine sunulması, bilimsel ilerlemenin olmazsa olmaz kosullarından biridir. Bazı formaliteleri yerine getirmis olmak icin birkac kisi arasında kotarılıp kimsenin haberi olmadan rafa kaldırılan arastırmaların bilime hicbir katkısı olamaz. (…)

Bu kitap, cesitli zamanlarda, cesitli dergilerde yayınlanan muzikle ilgili makalelerden, cesitli kongrelere sunularak yayınlanan bildirilerden, cesitli yerlerde verilen ve sonra yayınlanan konferanslardan bazılarını secerek olusturulmustur. Bu yazılarda islenen muzik konuları cok cesitlidir. Ayrıca, butun bu konular muzik dunyamızda pek de alısık olunmayan degisik bicimlerde arastırılmıs ve sunulmustur. Bu kucuk hacimli kitabın, boyle arastırmalar yapmak isteyeceklere soluk da olsa bir ısık saglamasını umit ediyorum."

Yayın Tarihi 2003-10-29
ISBN 9758434624
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 213
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.