Muzigin Kadim Yolculugu & Tarih Oncesinden Gunumuze Harmoninin Hikayesi

Yazar: Evren Bayramlı

MAYA KITAP

Muzik, gozle gorulmeyen ancak etkileri cok derin hissedilen bir olgu olarak insan icin her zaman merak konusu olmustur. Isin ilginc yanı, -kendi ifadelerine bakılırsa- bircok muzisyenin deneyimi, mistiklerin deneyimleriyle paralellik gostermektedir. Bunun temel nedeni, insanın ic ve dıs dunyası arasındaki iliskide saklıdır. Bu iki dunyaya ait iki farklı zaman algısı bulunur. Icsel zaman, psikolojik zaman olarak da tanımlanabilir. Dıssal zaman ise objektif zaman olarak adlandırılır ve saatin de bunu gostermesi beklenir.

Kitap, gokbilim ve muzigin aynı ortak kokenden ortaya cıktıgını isaret ediliyor. Tarih oncesi donemlerden kalma bir bilginin, farklı alanlardaki uygulamaları oldugu vurgulanarak, muzigin tarihsel yolculuguna ilgi cekici bir kapı aralıyor.

Muzige farklı bakıs acılarıyla yaklasman; matematiksel hesaplar ve canlılar uzerindeki etkisi hakkında yazdıkların, muzigin "ses" dısındaki etkisi icin onemli bir katkıdır. Ayrıca kitabınız bu konuyla ilgili olan okuyuculara bir oncu olabilecek nitelikte. Calısmalarını gonulden kutlarım…

– Ercan Irmak, Neyzen

Isitsel algımızın evrimi ve hatta kalıtsal mirasımızdan onceki kodlara deginilmis bu kitapta muzigin mitolojisi ile futurolojisi aynı anda anlatılıyor. Okuduktan sonra seslere kulak kabartıp armoni ismini taktıgımız, kozmik mucizeden payınıza vahiyler arayacaksınız!

Cihan Gulbudak, Ses Muhendisi ve Teremin Sanatcısı

Yayın Tarihi 2014-06-03
ISBN 6055675929
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 184
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.