Musluman’ın Diyeti

Yazar: Kemal Ozer

HAYY KITAP

“Islam, sadece kendine inanan Muslumanların degil, tum insanların ve gezegende yasayan tum canlıların saglıgıyla ilgilenir. Ben de Musluman’ın Diyeti’ni herkese yazdım. Sifa arayanlara, iyilesmek isteyenlere, az yemeyi basaramayanlara, hazcı tuketimden sıkılanlara, hayatında ‘temiz’ bir sayfa acmak isteyen herkese…”
Kemal Ozer

Gıda Hareketi Lideri Kemal Ozer, bu calısmada haz eksenli tuketim biciminin ve kirletilmis gıdaların, sismanlık, obezite ve diger hastalıklarla olan iliskisini ele alıyor. Insanları sismanlıktan ve mutsuzluktan kurtarmak icin ‘temiz ve saglıklı’ bir beslenme modeli kuruyor. Nefsinizi, az ve oz yemeye ikna etmenin yolunu gosteriyor. Kur’an-ı Kerim’de onerilen ve Hz. Peygamber’in de bilfiil hayatında uyguladıgı ‘dogru beslenme ilkeleri’ni acıklıyor. ‘Islam’ın mutfagı’nı ve ‘Hz. Peygamber’in yeme-icme prensipleri’ni daha once benzeri yapılmamıs bir butunlukle derliyor.

Kemal Ozer, halkın cok merak ettigi sorulara da yanıt veriyor: Beslenme ve kısırlık arasında iliski var mı, kısırlıktan kurtulmak icin nasıl beslenmek gerekirı Batı tıbbının da kabul ettigi orucun, insan vucudundaki iyilestirici etkisi neı Sismanlamamak/zayıflamak icin atılacak ilk uc adım hangisiı Cocuklarının da gelecegini dusunen ‘akıllı’ bir ailenin mutfagında neler olmalı, neler olmamalıı Yemekleri hangi sırayla yemeliı Sofra nasıl olmalıı

Ozer’in bu son soruya verdigi yanıt ise her seyi ozetliyor: “Sofranız, evinize misafir olan Hz. Peygamber’in de yiyebilecegi bir sofra olmalı!”

Yayın Tarihi 2012-07-12
ISBN 6054325894
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 192
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 15.5 x 23 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.