Mukemmel Bir Baba Olarak Hz. Muhammed (s.a.v)

Yazar: Afzalur Rahman

INKILAB YAYINLARI

Cennet cicekleri, gonul meyveleri, gozlerimizin sevinci, Ilahi ihsan ve rızıklar olarak nitelenen cocuklar aynı zamanda ana babalar icin emanet, sorumluluk ve imtihandırlar.

Cocuk yetistirme, ona sevgi ve sefkat gosterme, onunla ciddi olarak ilgilenme, yaratılıstan sahip olunan duygular olmasaydı, herhalde anne babalar veya onların yerini tutan yakınlar cocuk yetistirmenin gerektirdigi sabır ve tahammulu gosteremez, kendi beden ve ruh ihtiyaclarından fedakarlık ederek onların dertlerini yuklenemez, ihtiyaclarını karsılayamaz, terbiyeleriyle mesgul olamazlardı.

Peygamberimiz Hz. Muhammed[s.a.v], iyi ve musfik bir baba idi; cocuklarına samimi ve icten bir sevgi besliyor, yeri geldikce bu sevgisini izhar ediyordu. Cocuklarıyla olan iliskileri sadece maddi ve gecici duygulara degil, koklu fikirlere ve derin sevgiye dayanıyordu. Onların dunya ve ahiret hayatlarında gercekten mesud, bahtiyar ve basarılı olmalarını istiyordu. Bu sebeple kendi cocuklarına ve butun cocuklara iyilik, takva ve ahlaki mukemmellik gibi ebedi degerleri miras bıraktı.
Anne babalar, her alanda oldugu gibi cocuklarını yetistirirken muhakkak bu mukemmel modeli esas almalıdırlar.

Cevirmen: Kenan Donmez
Yayın Tarihi 2012-04-24
ISBN 6054194407
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 136
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.