Mucevherlerin Gizli Tarihi

Yazar: Victoria Finlay

PEGASUS YAYINLARI

Siz Bu kitapla yeryuzundeki butun mucevherlerle tanısacak ve onları daha yakından tanıma fırsatı bulacaksınız.

Bu kitap yalnızca mucevherlerin degil, insanoglunun tutkularının ve estetik duygularının oykusudur. Yazar okuyucuyu kehribar, zumrut, yakut, inci, opal, perido, safir ve elmas aracılıgıyla keyifli bir yolculuga cıkarıyor ve mucevherlerin tarihini etkileyici bir anlatımla sunuyor.

Bir mucevher taktıgımızda, gercekte ne tasıyoruzı Victoria Finlay doganın bu mucizelerinin gercek oykulerini dunyayı dolasarak anlatmaktadır. Onun bu arastırması onu Avustralya’nın yeraltı kasabalarının opal alanlarına, askeri bir cuntanın bakısları altında Birmanya’daki yakut piyasasına, dunyanın en buyuk gizli ve degerli taslarını muhafaza eden Amerikan Yerlileri’ne goturur. Bu yolculuk boyunca, Victoria sunu sorar: sentetik olarak her seyi uretebildigimiz bir cagda, mucevherler neden hala bu kadar degerliı

Insanlık tarihinin guzel bir hazinesi arastırmanın genisligi buyuleyici.
The Glasgow Herald

Victoria Finlay bize samimi, surukleyici ve romantik bir rehber sunuyor.
Independent on Sunday

Cin’de bir zamanlar kıyafetinin her yerine mucevherler takarak ovunen bir yuksek memur vardı. Bir gun yaslı bir adam onu sokakta durdurdu ve mucevherleri icin tesekkur etti. Yuksek memur sasırdı ve "Ne demek istiyorsun arkadası" diye sordu.
"Ben sana hic mucevher vermedim ki." Yaslı adam, "Hayır ama onlara bakmama izin verdin," dedi. "Sen kendin de sadece bakabilirsin onlara zaten. Aslında ikimiz arasında bir fark yok ve sen ayrıca onları korumak zorundasın."

Editor: Ibrahim Sener
Yayın Tarihi 2006-11-27
ISBN 9944326410
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 432
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.