Monoteist Dusunceler

Yazar: Cumhur Erenturk

OZAN YAYINCILIK

Tanrı, insanlıga “son mesaj”ı olan Kuran’da akıldan yuzlerce kez soz eder. Buna karsılık zannı ve taklitciligi tanımaz ve reddeder. Aklı yuceltir, cok onemli kılar ve kutsar. Tanrı, kutsal kitaplarda, aklını kullanarak sapıtan hickimseden soz etmedigi halde, kotu hayatı Tanrı katında hak edenlerin, aklını kullanmayan ve yeterince dusunmeyenler oldugunu anlatır sıkca.

Bu surecten yola cıkarak dusunuldugunde, dinlerin tarihiyle paralel giden insanlık tarihinde, insanın zihninde hep varolagelen, genellikle yanıtsız sorular mevcuttur.

Bu soruların yanıtlarının bir turlu ortaya cıkamaması, geleneksel dusunce ve inanıs biciminin Kuran’a tercih ediliyor olmasından kaynaklanmaktadır. Insanın, Kuran’dan uzaklasarak cok cesitli kaynakları din olarak algılamıs ve kabul etmis olma surecinin, uygar dunyanın zihni sorularla parcalanmıs insanının bilincinde nasıl yansımalar yarattıgını tam olarak anlamak aslında maalesef mumkun degildir. Kitap bu bilgi ve bilincle hazırlanmıs, yazarı tarafından, Kuran’a donuste ve Kuran’dan yola cıkarak dini yeniden dogru anlayısta kullanılacak bir yol rehberi olarak okura sunulmustur.

Yayın Tarihi 2008-05-07
ISBN 9944143165
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 128
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.