Mevsimler ve Iklim

Yazar: Anna Hatzimanoli

AYRINTI YAYINLARI

Buyulu dogasını ve tum guzelliklerini korumak icin, dunyamızın degerini anlamamız ve her seyden once onu tanımamız gerekir. Haydi o zaman, evimizi, Dunya gezegenini, ucsuz bucaksız Evren’in icindeki bu kucucuk noktacıgı tanıyalım! Iste bu amacla, siz cocuklara Dinozor Cocuk olarak Zincir Dizisi’ni yayımlıyoruz.
Iklim, mevsimler ve hava, Dunya uzerindeki krallıklarını binlerce yıldır surduruyorlar; hem doga, hem de insan hayatı uzerinde belirleyici ve onemli etkileri var.
Mevsimler nasıl degisir, iklim nedir, nasıl ve nicin degisir, iklim turleri nelerdirı Elinizdeki kitapta bu sorulara cevap arıyoruz. Bilim adamlarının gectigimiz yuzyıllarda hukum suren iklimi hangi yontemlerle belirlediklerine tanık oluyor ve gelecekteki iklimin nasıl olacagına yonelik bulgulara goz atıyoruz.
Amacımız, cevre kirliligi, iklim degisikliginin kocaman bir gezegenin hayatını ne yonde etkileyecegi, insan faaliyetlerinin sonucları uzerine biraz olsun dusundurtmek. Umarız bu kitabı okuduktan sonra gundelik hayatımızda bazı kucuk degisikliklere gider ve bize milyarlarca yıldır ev sahipligi yapan emektar Dunya’ya az da olsa nefes aldırırız.

Cevirmen: Anna Maria Aslanoglu
Yayın Tarihi 2009-07-16
ISBN 9755395449
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 40
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 17 x 25 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.