Metabolizma Mucizesi

Yazar: Diane Kress

PEGASUS YAYINLARI

Karın bolgesinde yok edemediginiz bir siskinlik dikkatinizi cekti miı
Dost ve is arkadaslarınız sizden daha fazla yedikleri halde daha az kiloya mı sahiplerı
Yeterli miktarda uyumus oldugunuz halde enerji dusuklugu hissediyor musunuzı
Ekmek, makarna, tatlılar ve cips gibi karbonhidratları seviyor musunuzı
Kendinizi orta dereceli depresyonda hissediyor musunuzı
Surekli olarak fikir degisikligi yasıyor musunuzı
Cinsel istekliliginizde azalma veya sona erme durumu yasıyor musunuzı
Odaklanma ve konsantrasyon sorunu yasıyor musunuzı
Sinirli ve cabuk ofkelenen bir yapıya mı sahipsinizı

Eger yukarıdaki soruların herhangi birine “evet” yanıtı vermisseniz siz Metabolizma B sahibi olan milyonlarca kisiden biri olabilirsiniz. Metabolizma B bunyesine sahip olan kisiler bedenlerinde karbonhidratlar asırı miktarda yaga donusecek sekilde hormonal dengesizlik durumunu miras almıslardır.

Yirmi bes yıldan daha uzun bir suredir sertifikalı diyetisyen olarak calısan Diane Kress, kalori-temelli klasik diyetlerde basarılı olamayan kisilerde ortak olan bazı metabolizma farklılıkları saptamıs ve bu kisilere ozgu yepyeni bir diyet olusturmustur. Metabolizma B yapısına sahip bu kisiler genel olarak insulin direnci gelistirmis olan seker hastaları, tip 2 diyabetler, depresyon ve panik atak yasayanlar, kronik yorgunlugu olanlar, reflu, hipoglisemi, hipotiroidizm gibi saglık sorunları yasayan kisilerdir. Yuksek tansiyon, uykusuzluk ve sinirlilik gibi rahatsızlıkları olan kisiler kendi bunyelerindeki farklılık nedeniyle kilo vermede sorunlar yasamaktadır.

Bilimsel temellere dayanan Metabolizma Mucizesi kitabının yazarı Diane Kress kilo vermeye calısan tum insanların yuzde 45’ini olusturan bu kitleye yonelik olarak olusturdugu diyetinde bu kisilerin uc adımda kilo vermelerini ve ideal kiloya ulasarak kalıcı olarak bu kilolarını korumalarını saglıyor. Bu kitapta bazı kisilerin istedikleri her seyi yedikleri halde ideal kilolarını korumalarına karsın neden baska kisilerin daha az yedikleri halde surekli olarak kilo aldıkları acıklanmakta ve bu tur bir metabolizmaya sahip olan kisiler icin kilo vermenin yontemi anlatılmaktadır. Bir diyetten farklı olarak yeni bir yasam sekli sunan Metabolizma Mucizesi kitabında anlatılan beslenme duzeni, verdikleri kiloyu surekli olarak geri alan kisilerin omur boyu surecek sekilde kalıcı olarak kilo vermelerini saglamaktadır.

Yayın Tarihi 2012-02-20
ISBN 6055360580
Baskı Sayısı 2. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 320
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.