Mechul

Yazar: Gaye Boralıoglu

ILETISIM YAYINLARI

Iki yuzyılın buyuk bir gurultuyle bir araya geldigi yıllarda, dunyanın en kalabalık kıtası ile dunyanın en zengin kıtasının birlestigi bir ulkede Ibrahim adında biri yasadı.”
…Ve yok oldu. Evet, ortadan kayboluverdi.
Mechul’de Gaye Boralıoglu, korunaklı sitelerin, yuksek plazaların, luks kafelerin olmadıgı “oteki” dunyada Ibrahim’i arıyor. Daha karnına dustugu anda bu oglanda bir acayiplik oldugunu anlamıs olan  annesine, onu koynunda uyutan ablasına, askerdeyken hakikatle iliskisi sallanmaya baslamıs agabeyine anlattırıyor Ibrahim’i. Amcasının ortagı Suleyman, onun eski karısı konsomatris Seda Sayar, onun ahbabı otelci Sadık, tarikat seyhi Sıh Kadir… Ibrahim’i sokaklarda dovusturen… Yani hayatları roman olamayan, film olamayan, olsa da kendileri bunun basrolunde yer alamayan, anca ucuncu sayfa haberlerinde kahraman olabilen insanlar konusuyorlar.
Gaye Boralıoglu, Manuel Cıtak’ın fotograflarından yola cıkarak yazdıgı bu romanda Ibrahim’i ararken bir yandan da memleketin hallerine ısık tutuyor. Boralıoglu’nun romanıyla edebiyat, fotografın icinden gecerek gercege ulasıyor.
Bu gercegin adı, yok sayılan hayatlar. 

Yayın Tarihi 2015-02-12
ISBN 9750502211
Baskı Sayısı 2. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 207
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 14.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.