Mayınlı Arazide Yurumenin Adı: Suriye’de Degisimi Zorlamak

Yazar: USAK / ULUSLARARASI STRATEJIK ARASTIRMALAR KURUMU

Elinizdeki bu rapor, Turkiye acısından dogru tahlil edilmesi gereken en onemli ulke olan Suriye’yi konu ediniyor. Zira gelinen noktada Turkiye’yi en yakından ilgilendiren ulke Suriye’dir. Gerek komsuluk iliskilerimiz, gerek akrabalık baglarımız ve gerekse son 10 yılda hızlı bir sekilde gelistirdigimiz, ikili diyalog hesaba katıldıgında, yogun bir sekilde uzerine egilmemiz gereken ulkelerden biri Suriye olarak karsımıza cıkıyor.
USAK Ortadogu ve Afrika Arastırmaları Merkezi olarak hazırlamıs oldugumuz bir onceki raporda da ifade edildigi uzere, bolgedeki degisimi en dogru okuması gereken ulkelerin basında Turkiye geliyor. Bu anlamda Turkiye, olayları dogru okumanın otesinde uygulayacagı isabetli politikalarla kimi zaman mucadele zemininin kaymasını engelleme potansiyeline de sahip bir ulkedir.
Son yıllarda izleyegeldigimiz politikaların bir sonucu olarak Suriye’ de saglıklı ve guvenli bir gecis saglanabilecek mi, yoksa yapılan onca siyasi, ekonomik ve kulturel yatırımlar heba mı olacakı Suriye uzerine olan tum tartısmalar son tahlilde bu noktada dugumleniyor

Derleyici: Osman Bahadır Dincer
Derleyici: Gamze Coskun
Yayın Tarihi 2011-05-10
ISBN 6054030545
Baskı Sayısı 2. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 72
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 20 x 28 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.