Maria Bir Melekti

Yazar: Fırat Ceweri

EVEREST YAYINLARI

“Gece yarısı kapımı caldı. Uyuyordum. Pijamayla kalkıp kapıyı actım ona. Titriyordu. Yuzu sapsarıydı. Yavasca kolunu tutup iceri cektim. Tek gozlu evimin tek sandalyesine oturttum. Ben de karsısına, yatagıma oturup ona baktım. Gomlegi kanlar icindeydi. Merakla sordum: “Daniel, ne olduı” Once cevap vermedi, sanki soruyu ona sormamısım gibi. Gercekten o Daniel degildi, bakısları oluydu. Sanki gerceginden uzaklasmıs, baska bir kalıba burunmustu. Tekrar sordum: “Daniel, basına ne geldiı” 

Daniel’in basına neler geldigini, nasıl bir ruh hali icerisinde kaybolan benligini aradıgını, travmalarıyla bogusurken hayatındaki iki kadından birinin gogsune saplanan bıcagın her seyi nasıl degistirdigini gosteriyor Firat Ceweri. Gostermekle kalmıyor; carpıcı bicimde hissettiriyor. Derin bir his bu, bireyin ic dunyası irdelenirken toplumsallıgın hic kaybolmadıgı ima ediliyor Maria Bir Melekti’de. 
 
Ceweri, Daniel’in sahsında 12 Eylul cehennemini, Kurt ve Ermeni sorununu, surgunluk yasamını ve aidiyetin esaslı sorularını, edebiyatı ve estetigi asla ihmal etmeden ustalıkla isliyor…

Cevirmen: Muhsin Kızılkaya
Yayın Tarihi 2015-05-18
ISBN 6051418919
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 125
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.