Maltepe-31

Yazar: Refet Ozkan

HEYAMOLA YAYINLARI

Bir kentin tarihini, cografyasını, toplumsal hayatını, gecirdigi degisimleri, insan tiplerini, atmosferini, dogal guzelliklerini, unutulan degerlerini, yeme icme kulturunu, gecesini gunduzunu, yazını kısını, folklorunu, eglence hayatını, daha bin turlu ozelligini, herkes kendince gorur. Tarihci baska, cografyacı baska, turizmci baska, asker baska, ogretmen bambaska bir gozle gorur ve kendi bakıs acısıyla yazmak ister.

Ama bir yazar-edebiyatcı, kendince bir duyarlıkla yaklasır kentine. Cevresine gonul gozuyle bakar. Kendisini degisik insanların yerine koyar, onların yuregiyle de hissetmeye calısır, oylece yazar… Yazar yazdıgı zaman, bircok kimse o yazıda kendi duygularını, dusunup de soyleyemediklerini bulur. Kendisinden once yazılmıs olanları da anımsamak ister…

Bu dusunceden yola cıkarak, Istanbul’un kırk semti, kırk farklı edebiyatcı-yazar tarafından kaleme alındı. Okurla aynı zamanda bulusan bu kırk kitaplık dizi hem bir ilk olması hem de Istanbul 2010 Avrupa Kultur Baskenti’ne armagan olması acısından yuksek deger tasımaktadır.

Yayın Tarihi 2009-11-05
ISBN 6054307036
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 168
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.