Mahpushane Mektupları / Bir 12 Eylul Sahidi Olarak

Yazar: Ahmet Aytac

FENER YAYINLARI

12 Eylul, 1980
Geceyi ceyrek gece, yolların tutulup, barikatlar kurularak, Amerikan Jiplerinden inen Sten tabancalı adamların, insanları derin uykularından uyandırarak, Amerikan arabalarına doldurup, mechul yerlere goturuldugu o mes’um Eylul gecesi.
Turkiye’nin gelecegi uzerine anlasmaya varılmakla son bulan 80 darbesiyle, cuntacılar gorevlerini tastamam bitirip, gelecegi IMF ve uluslararası emperyalizmin isbirlikcilerine teslim ettiklerinde, on yıldan beri devam eden ortulu ic savas da son bulmustu.
Bunun bedeli ise, ic savas yıllarında birbirine hasım hale getirilen bu topragın cocukları Ulkuculerle, Solculara agır bir bedel olarak odetilecekti. Cunta hucreleriyle, mahkemeleri ve hasiphanelerinde hatıra ve mektuplar o yılların canlı tek sahitleri olarak kaldı. Bunlardan Sol’a ait bir kısmı yayınlanırken, Ulkuculere ait olanlar hemen hemen hic yayınlanmadı. Kırgınlıklar, unutulmusluklar, ihanetler ve butun fukaralıgına ragmen yine de Turkiye adına bir umut ısıgı tasıyan bu topragın cocuklarına ait mektuplar, mahkum Ahmet Aytac’ın kalimenden ibretlik birer vesika olarak tarihe kayıt dusmektedir.

Yayın Tarihi 2015-01-19
ISBN 9944397087
Baskı Sayısı 2. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 328
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.