Mahabbet Mektupları

Yazar: Prof. Dr. Mustafa Kara

EMIN YAYINLARI

Aziz Dost!
"Bana uzun mektuplar yaz" cumlesiyle sona eren nameniz elime gectiginde Muharrem ayı girmisti. Muharrem’in huznu, Kerbela’nın melali ufkumuza gerilmisti.. Buyuk sairimiz "melali anlamayan nesle asina degiliz" demisti. Butun Islam alemi bu "elim" olayla hasir-nesir iken yeni bir kasırga daha geldi Kerbela uzerine.. ABD-Ingiltere basta olmak uzere savas koalisyonu olusturuldu. Kana susayan YYO (Yeni Yezid Ordusu) bombalamaya baslamıstı Huseyin’in memleketi Kerbela’yı, Rifai’nin memleketi Basra’yı, Imam-ı Azam’ın, Geylani’nin memleketi Bagdat’ı, Ali’nin memleketi Necef’i.

Bagdat dogumlu olan ve yetmis sene once rahmet-i Rahman’a kavusan yukarıdaki sozun sahibi Ahmet Hasim’in, Subhi Ziya Ozbekkan tarafından bestelenen mısralarını hatırladım:
Bir gamlı hazanın seherinde
Israra ne hacet yine bulbul
Bil kalbimizin bahcelerinde
Can verdi senin soyledigin gul.
Bir muddet sonra "uzun mektup" yerine uzun sarkılarla mektup yazmaya karar verdim. Cunku Bagdat, Basra, Nasıriyye, Kerbela, Necef ve Kerkuk’te yasayan ve yasananları bu sarkılar terennum ediyordu. Sarkılar seni soyler, baska bir ifadeyle sarkılar bizi soyler. Onun icin aziz dost, sarkıları sevmenizi seviyorum..

Yayın Tarihi 2014-08-06
ISBN 9944404136
Baskı Sayısı 2. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 160
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.