Ledun Ilmi

Yazar: Kevser Yesiltas

SINIROTESI YAYINLARI

slam Tasavvufu’na gore gorunmez anlasılmaz yani akıl ve bes duyu ile algılanamaz aleme gayb alemi denir. Gayb, gorulenin zıttıdır ve gayb gorulenden ustundur.

Eskiler buna “Ledun Ilmi” ismini vermislerdi. Simdi ise “Kendinde Ogretim” diyoruz. Bu icsel batıni bir yolculuktur. Bu yolculugu yazarımız kitabında soyle tanımlamıstır:

Batında derin ol, derinles ki, zahirde genisleyebilesin. Gayb aleminde derinles ki, goruneninde yol alabilesin.

Gizlinde derinles ki, bedenindeki dunyadan, hakikat dunyasına dogabilesin. Ledun Ilmi sende zuhur etsin, acıga cıksın, kendini meydana vursun. Yoksa zahirilikte bogulursun.”
Hayy’di…

Konusanın, konustugunu yazdıkları gibi, susanın susdugu da kayıt altındadır. Esas susanların konusmalarını duyma zamanı geldi. Kulak verelim. Hayy’di..

Gece gunduze, gunduz de geceye asla kavusamaz, aralarında hep alaca karanlık vardır. Birinden digerine gecebilmek, o “alacaya” ugramadan olmaz. Bu dunya icin de insan icin de oyledir. Gecenin karanlıgından, kim, hemen gunduzun aydınlıgına gecmis kiı Bir adım daha at. Hayy’di..

Herkes kendi hazine sandıgının uzerinde oturmakta. Ve kilidin anahtarı da, yine kendi eline verilmistir.

Eger ki o kapakları acarsa, bir saganak geliyor onlara, bu saganak uyanısa sebeptir. Hazır mısın kendi hazinende neler var bir goz atmayaı Hayy’di..
Erbabı sensin. Esbabı benim. Sen bana Ayn’a, ben sana Ayn’a. Kanatların ucacak hale geldi, onları Sems Gunesi’nde parlat ve hazırda tut. Yine bir “Yeni”ye dogru ucacaksın. Gonul Dostlugu’na. Hayy’di.

Yayın Tarihi 2015-06-02
ISBN 9758312825
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 200
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.