Kusatılmıs Yasamlar

Yazar: Michel Houellebecq

CAN YAYINLARI

Bilisim sektorundesiniz. Cok gozde bir mesleginiz var. Iyi para kazanıyorsunuz. Temiz giyimli insanlarla dolu dev binalarda calısıyorsunuz. Steril bir hayat suruyorsunuz. Arkadaslarınız var. Ancak, gogsunuze bir agırlık biniyor zaman zaman; uzerinize bir karamsarlık cokuyor; bir dalga gibi. Bir eksiklik var.

Bankacısınız. Cok gozde bir mesleginiz var. Iyi para kazanıyorsunuz. Temiz giyimli insanlarla dolu dev binalarda calısıyorsunuz. Steril bir hayat suruyorsunuz. Arkadaslarınız var. Onlarla bowling oynuyorsunuz, bankacılıktan soz ediyorsunuz. Akıllı oldugunuz icin mutlusunuz. Ancak cok calısmak zorundasınız. Oyle ki, kazandıgınız parayı harcayacak vakit bulamadıgınız oluyor. Her an biri yerinizi kapabilir. Gogsunuze bir agırlık biniyor zaman zaman; uzerinize bir karamsarlık cokuyor; bir dalga gibi kabarıyor, yureginize vuruyor.

Reklamcısınız. Isletmecisiniz. Mimarsınız. Ya da bunların hicbiri degilsiniz. Gozde bir meslege sahip olmak, televizyonlarda gordugunuz insanlar gibi ısıl ısıl gulucukler sacarak steril yerlerde yemek yemek istiyorsunuz. Beyaz gomlekler giymek ve dizustu bilgisayarla dolasmak istiyorsunuz. Ve gogsunuze bir agırlık biniyor. Isyan ve kıskanclık karısımı bir duygu bogazınızdan gozlerinize dogru yukseliyor Hayattan kopuyorsunuz bu anlarda, daha dogrusu, yaptıgınız her seyin insan hayatı karsısında ne kadar sonucsuz, ne kadar anlamsız oldugunu hissediyorsunuz. Ve bir gun durumunuz bir sozcugun icine hapsediliyor: Depresyon.

Kusatılmıs Yasamlar, icimizden birinin alabildigine sert oykusu. Bir depresyon gunlugu.

Cevirmen: Aysel Bora
Yayın Tarihi 2013-05-15
Orjinal Adı Extension du Domaine de la Lutte
ISBN 9750701119
Baskı Sayısı 2. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 157
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi 3. Hm. Kagıt
Boyut 12.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.