Kurt Sorununu Yeniden Dusunmek

Yazar: Mustafa Akyol

DOGAN KITAP

Mustafa Akyol’un 2006’da yayımlanan ve buyuk ilgi goren bu kitabının 6. baskısını, yazarın “Kurt Sorunu” konusundaki guncel degisiklik ve gelismeleri degerlendirdigi “21. Yuzyıl Icin Uc Tarz-ı Siyaset” baslıklı yeni onsozuyle sunuyoruz:
“Kurt Sorunu, icinde guclu bir etnik milliyetcilik damarı barındıran buyuk bir sosyal mesele olduguna gore, nasıl ‘cozulmesi’ gerektiginden ziyade nasıl ‘yonetilmesi’ gerektigini tartısmak belki daha dogru.

Son gunlerde bu yonetme cabasının cok kritik bir asaması isliyor: Turkiye devleti ile PKK arasında 2013’te baslayan ‘barıs sureci’. Bu surecin akısı konusunda hukumet ve PKK cephelerinde gorus farklılıkları olsa da, isin ozunde, PKK’nın teroru bitirmesi, Turkiye’nin ise daha fazla demokratiklesmesi yatıyor.

Peki, ‘demokratiklesme’ ne demekı Ne gibi anayasal ve yasal reformlar yapılmalıı Bunların sonucunda Turkiye bugune kadarkinden farklı bir ulkeye mi donusmeliı Eger donusecekse, ne kadar ve nereye kadarı

Bu sorular, PKK’nın silah bırakmasından daha derin, daha kapsamlı ve daha kalıcı bir tartısmaya goturuyor bizi: 21. yuzyıl Turkiye’sinin ‘kimligi’ tartısmasına.”

Yayın Tarihi 2014-01-27
ISBN 9759915346
Baskı Sayısı 6. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 330
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 14 x 23 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.