Kur’ani Kavramlar

Yazar: Mustafa Aydın

PINAR YAYINLARI

Suphesiz Kur’an-ı Kerim (kendi ifadesiyle) anlasılmak icin gelmistir. O, anlasılmaz bir muamma, yalnızca belli insanların kavrayabilecegi bir kitap degildir. Ders almak isteyen her ciddi okuyucu ondan hayatına bir dustur cıkarabilir. Ancak boylesi bir uyanıs doneminde, daha agırlıklı anlayıs cabalarına ihtiyac vardır.
Onumuzdeki gelismelere ve oncullere bakarak denilebilir ki, insanlık icin gelecegin en onemli konusu Islam’dır, Onun icin de muslumanların onundeki en onemli problem, Islam’ın bir orijinlik ve butunluk icinde kavranmasıdır. Soz konusu orijinlik de, butunluk de Kur’an-ı Kerim cevresinde kurulacaktır. Bu bakımdan konu Kur’an’ın iyi anlasılabilmesi olarak da ortaya konabilir. Ilk atılacak adımlardan birisi ise, belli kavramların tarihi gelisimi icerisinde belirginlesen veya gunumuz toplumlarında yuklenilen anlamlarıyla degil, bizzat Kur’an’ın kendi verdigi manalarıyla anlasılabilmesidir.
Islam’ı yeniden anlama surecinde bu kavramların Kur’an’ın butunlugu icinde ifade ettigi anlamlarının bilinmesi buyuk onem tasımaktadır. Bu eser bu duygu ve inancla hazırlanmıstır.

ISBN 9753522977
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 206
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.