Kultur Yapıları / Projeler Yapılar 4

Yazar: YEM YAYINLARI

Projeler/Yapılar dizisinin dorduncu kitabı Kultur Ya-pıları, Turkiye’den ve dunyadan onemli mimarların kultur, sanat ve kongre yapılarından olusan bir derle-me. Kitapta, son birkac yılda, 27 mimar/mimarlık gru-bu tarafından Turkiye’nin de aralarında bulundugu 11 ulkenin 17 sehrinde gerceklestirilmis 29 kultur yapısının tasarımları sunuluyor.

Kultur Yapıları, toplumları sosyal ve kulturel acıdan besleyerek gelistiren kongre, gosteri, arastırma ve genc-lik merkezleri; konser, opera, tiyatro ve gosteri salonları gibi kultur yapılarını bir arada sunuyor.

Bina tipolojisi, modern ve geleneksel yapı malzemesi kullanımı, modern yapım teknikleri, topografyaya uyum vb. konularda basarılı orneklerden olusan yapılar, ic mekan tasarımları, ozel cekilmis renkli fotograflar, vaziyet ve kat planları, kesitler, gorunusler ile aksonometrik cizimlerin yanısıra projeyi anlatan acıklama metinleriyle veriliyor.

Kultur Yapıları, mimarlar, muhendisler, sehir plancıları, kentsel tasarımcılar, icmimarlar, peyzaj mimarları icin bir basvuru kitabı olmasının yanısıra mimarlık ve tasarım ogrencilerine de Turkiye ve dunyadan secilmis projeleri inceleyerek kendi tasarım calısmalarında yararlanabilecekleri degerli bir kaynak saglıyor.

Yayın Tarihi 2011-08-15
ISBN 9944757560
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 164
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 24 x 32 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.