Körüz Biz

Yazar: Tülay HergünlГ

ANATÜRKLER

Türkiye’nin son beş yılında ( 2005-2009) siyasГ®, sosyal, ekonomik, kültürel vb. konularda neler olmuş, bilmek ister misinizı Bu kitapta; gözünüzden kaçan ya da önemini tahmin edemediğiniz pek çok ülke gerçeği ile yüz yüze gelecek, nasıl bir “sanallık” içinde olduğunuzu fark edeceksiniz.
Hergünlü; “Bildiklerimizi yazdık, bilmediklerimizi de öğrenip yazmaya devam edeceğiz” diyor. Г–nsöze bir göz atalım…

“Bu yazıları neden yazdımı

Türkiye’de bu kadar kalem ehli varken, bana ihtiyaç var mıydıı Hadi yazdım ve pek çok haber sitesinde, yerel basında yayınlandı. Çok da hoşuma gitti. Çok güzel yorumlar aldım. Böyle devam edebilirdim, bana da yeterdi…

Neden kitap haline getirdimı Ben kimimı
Ben, sıradan bir vatandaşım ama cahil ve duyarsız değilim. Eğitimliyim, bir mesleğim var; gözlem yapabiliyorum, ülkemin ve milletimin içine düşürüldüğü durumu görebiliyorum… Ve en önemlisi ben bir Cumhuriyet çocuğuyum. Atatürk sevgisiyle büyüdüm. İstiklГўl Marşı’yla coştum, “Andımız” la ant içtim. Ay yıldızlı al bayrağımı başımın üstünde taşıdım. Ve bugünlere geldim. Türkiye üzerine oynanan bitmeyen oyunları ve bu oyunlarda başrol oynayan iç ve dış oyuncuları fark ettim… Ülkemin, kardeş kardeşe kırdırılarak, parçalanma yolunda düştüğü tuzağı görebiliyorum.

Ekonomisi dışa bağımlı, devleti ve milleti borçlu bir ülkenin halkı sağlıklı düşünemez, sergilenen gaflet, dalГўlet ve hatta hıyaneti göremez; tehlikenin farkına varamaz. İşte amacım, bir vatandaş olarak gözlemlerimi yazmak ve tarihe kanıt bırakmak… “Görmezlikten gelmedim, sessiz kalmadım, uyarmaya çalıştım, anlattım, yazdım, çizdim; ben görevimi yaptım. Ve benim gibi eli kalem tutan her vatandaş da bana katıldı. Bu çabalar ‘bir milleti uyandırdı’, millet oynanan oyunları gördü ve gereğini yaptı…” diyebilmek için yazdım…

Ümidim; bu kitabın, eli kalem tutan tüm vatandaşlara örnek olması ve onları da harekete geçirmesidir. Bir gazetede yazan köşe yazarı tam bağımsız değildir, ama ben ve benim gibi sıradan vatandaşlar, bizler bağımsızız; özgürce yazabiliriz. İşten çıkartılma korkumuz yok, gazeteye baskı gelecek düşüncesi yok. Ülkemde benim gibi çok var. Onlar da ortaya çıkmalı ve yazılarını kitap haline getirmelidir.

Kalem gerektiğinde karşı koyulamayan bir silahtır. Eğer onu yerinde ve zamanında kullanırsak…”

Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 496
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 13 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.