Koruyucu Psikoloji & Cocuk Egitiminde Duygusal Rehberlik

Yazar: Dr. Kemal Sayar

TIMAS YAYINLARI

Zaman geciyor, hayat hızlanıyor, gunumuzde her sey gibi anne babalık tutumları da yeniden tanımlanıyor. Bugun cok sayıda aile cocuklarıyla sorun yasıyor ve sayısız kaynaktan gelen bilgilerin bombardımanı altında kafaları karısıyor. Ne yapmalıyızı Dogru bir anne-babalık nasıl olmalıı Cocuklarımızı rekabetci kisiler olarak mı yetistirecegiz yoksa erdem sahibi insanlar olarak mıı

Koruyucu Psikoloji, merhamet ve vicdan sahibi cocuklar yetistirirken onları dıs dunyanın getirebilecegi gerginliklerden nasıl koruyacagımızı tartısıyor. Cocuklarımıza erdem, durustluk, ahlak, vicdan gibi degerleri aktarırken onlarla en guzel bicimde iletisim kurmanın yollarını ortaya koyuyor. Hedefi, ‘duygusal ve ahlaksal zekası yuksek insanlar’ yetistirmek olarak belirliyor. Ve ısrarla, hicbir zaman hicbir sey icin gec kalınmıs olmadıgını; iyi niyet, caba ve kararlılıkla yurundugunde yasananların hayatı anlamlandıracak ve kolaylastıracak birer tecrubeye donusebilecegini vurguluyor.

Prof. Dr. Kemal Sayar ve Psikolog Feyza Baglan’dan, modern dunyada her aileye gerekli olan anne babalık tutumları uzerine kapsamlı ve farklı bir kılavuz.

Yayın Tarihi 2014-02-05
ISBN 6051142319
Baskı Sayısı 6. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 336
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.