Komunist Manifesto

Yazar: Friedrich Engels

VERSUS KITAP

Manifesto’nun tam metnini, metinle ilgili Marksist akademisyen Phil Gasper’ın kapsamlı yorum ve acıklamalarını, ayrıca Marx ve Engels’in diger calısmalarından aktarılan bazı pasajları icermektedir.

Iste, nihayet, Marx ve Engels’in Komunist Manifesto’sunun tam metni ile birlikte, tarihin bu en onemli siyasi belgesinin icerdigi tahlillerin zenginligini ve acıklayıcılıgını cok yetkin bir bicimde sunan bir calısma.

Komunist Manifesto’nun berrak tarihsel referanslar ve yorumlarla tum yonleriyle acıklamalı olarak sunuldugu, ek metinlerle ve kapsamlı bir sozlukce ile guclu bir bicimde desteklenen, bu son derece guzel bir bicimde duzenlenmis ve sunulmus baskısı, metni gerek ogrenciler gerekse de genel okuyucu icin cok daha canlı ve anlasılabilir hale getirmektedir.

Ilk olarak yazıldıgı 1848 yılından bu yana Manifesto herhangi bir modern metinden cok daha fazla dile cevrilmistir. Yasaklanmıs, sansurlenmis, yakılmıs ve "oldugu" ilan edilmistir. Ne var ki, metinin etkisi yıldan yıla artmaktadır ve Manifesto felsefe, siyaset, sosyoloji, ekonomi ve tarih egitiminde okunması zorunlu kitaplar arasında yer almaya devam etmektedir.

Kısa bir sure once ABD’de yayımlanan dunyaca unlu New Yorker dergisi, Karl Marx’ı cagımızın "Yeni Dusunuru" olarak nitelendirdi. Elinizdeki bu kitap bunun neden boyle oldugunu gostermektedir.

Cevirmen: Kemal Ulker
Yayın Tarihi 2012-11-22
ISBN 6055691745
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 224
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.