Klavye Teknikleri

Yazar: Onur Yıldırım

DETAY YAYINCILIK

Klavye ile yazmada, elleri klavyeye dogru yerlestirme, harflerin klavyedeki yerini ogrenme, surekli aynı harflere aynı parmakla basma, klavyeye bakmadan dogru ve hızlı yazma, anlayarak ve dusunerek yazma gibi konular uzerinde durulmaktadır.
Yazı yazmada kullanılan klavyenin turu de onemlidir. Gelismis ulkelerin cogunda kendi dil yapılarına en uygun, hızlı ve kolay yazmayı saglayan ozel olarak duzenlenmis klavyeler kullanılmaktadır. Avrupa ulkelerinin kendilerine ozgu klavye duzenleri bulunmaktadır. Bu klavyelerde harflerin yerlesim duzenleri ulkelerin dil yapısına gore degismektedir.

Turkiye’de ise yaygın olarak Q ve F klavye kullanılmaktadır. Q klavye dunya standardı olan bir klavyedir. Q klavye Ingilizce ve diger dillerde yazı yazmak icin cok uygundur. F klavye ise Turkce icin tasarlanmıs bir klavyedir. Iki klavye arasında onemli farklılıklar vardır.

Elinizdeki kitap IKMEP icerigi temel alınarak hazırlanmıs ve F KLAVYE anlatılmıstır. Ayrıca Q klavyeye de yer verilmistir. Kitapta, klavyede hızlı ve dogru yazmak icin neler yapılması anlatılmaya calısılmıstır.

Yayın Tarihi 2013-01-01
ISBN 6055216030
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 304
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 16 x 24 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.