Kızıma Mektuplar

Yazar: Maya Angelou

PROFIL YAYINCILIK

"Bu kitabı kızlarınıza mutlaka okutun."
Oprah Winfrey

Ben bir cocuk dogurdum, bir oglan ama binlerce kızım var. Icinizde Siyah, Beyaz, Yahudi, Musluman, Asyalı, Ispanyol, Kızılderili ve Aleutlar var. Kiminiz sisman, kiminiz zayıf ve guzel ya da cirkin, escinsel ya da degil, egitimli ya da okumamıssınız ve ben hepinize sesleniyorum.
Maya Angelou

Zamanımızın en sevilen yazarlarından biri olan Maya Angelou’dan ruhunuza isleyecek ve sizi aydınlatacak olaganustu bir calısma.
Maya Angelou’nun kızı yoktu, ama gittigi her yerde binlerce kız gordu. Onlara bu hayatın ne kadar anlamlı oldugunu ve iyi yasamının yolarını gostermek icin Kızıma Mektuplar’ı kalem aldı. Basından gecen acı tatlı olayları, nerede ve hangi ortamlarda nasıl yetistigini, ilk ask tecrubesini, dunyaya bakıs acısını siirsel bir dille ifade ediyor.
Bir yandan cok sevdigi dostlarını zamanla kaybederken neler hissettigini siirlerle dile getiren Angelou, ote yandan nicin dindar biri oldugunu ve dinin hayatındaki onemini lezzetli bir uslupla anlatıyor.
Maya Angelou’nun diger eserleri gibi, Kızıma Mektuplar da hem eglendiriyor hem de ogretiyor. Surekli okumak isteyeceginiz, herkese anlatacagınız ve icten yazılmıs bu muazzam calısma hayatınızı degistirecek.

Cevirmen: Zeynep Ertan
Yayın Tarihi 2014-06-12
ISBN 9759962074
Baskı Sayısı 2. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 176
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.