Kayıp Kıta Mu

Yazar: James Churchward

OMEGA YAYINLARI

Eskiden bilim adamları Pasifik Okyanusu’nun ortasında Mu gibi devasa bir kıtanın var oldugu fikrine oldukca kuskuyla yaklasıyorlardı. Ancak, bugune dek yapılan arastırmalar sonucunda boyle bir kıtanın varlıgını kanıtlayan verilere ulasıldı.
Hindistan’daki bir tapınakta bulunan ve bilgili bir rahibin yardımıyla sifreleri cozulen kutsal tabletler bu veriler arasında onemli bir yer tutar. Valmiki’nin kaleme aldıgı klasik Hint destanı Ramayana gibi metinlerde de Mu’nun varlıgı teyid edilir. Valmiki, ayrıca Ramayana’da Nakalların Burma’ya Pasifik Okyanusu’ndan geldikleri bilgisini de verir.
Kayıp Kıta Mu’nun varlıgına isaret eden baska bir veri de konumları ve uzerlerindeki semboller yoluyla Mu’nun insanlıgın anavatanı oldugu bilgilerini tasıyan harabelerdir.
Mısır, Burma, Hindistan, Japonya, Cin, Guney Denizi Adaları, Orta Amerika, Guney Amerika ile bazı Kuzey Amerika Kızılderili kabileleri ve diger eski medeniyetlerin yasadıgı yerlerde bulunan eski semboller ve surdurulen geleneklerin evrensel bir nitelige sahip olusu da bu veriler arasında yer alır.
Kayıp Kıta Mu, omrunu neredeyse bu konuya harcayan James Churchward’ın Mu arastırmaları hakkındaki temel bilgilerini iceren ilk kitabıdır.

Cevirmen: Pelin Tornay
Yayın Tarihi 2012-12-07
ISBN 6050200348
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 400
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.